28. 10. máme z technických dôvodov ZATVORENÉ. Vaše objednávky preto vybavíme hned v piatok 29. 10. Ďakujeme za pochopenie.

Rozcestník

Basket
Prázdny košík

2. diel venovaný netradičnému využitiu zipových sáčkov.

Autorom je Petr dňa 28. 6. 2017

Leto je tu a bude fajn sa schladiť

Jeden z veľmi príjemných spôsobov ochladzovania sa je usrkávanie ľadovej drte. Na jej výrobu budete potrebovať 2 zip vrecká, jedno menšie a druhé raz tak veľké. Džús, z ktorého chcete vyrobiť drť, ľad a soľ.


Nachystajte si veľa ľadu, pomarančový džús a soľ.


Do menšieho vrecka vylejete džús. Pred uzavretím z neho vytlačíte čo najviac vzduchu. Potom vrecko uzavrite a vložíte do väčšieho vrecka. Následne pridáte do veľkého vrecka veľa ľadu.


Vďaka uzatváraniu pomocou jazdca je vytláčanie vzduchu ľahšie.


Ak chcete získať drť relatívne rýchlo, potrebujete znížiť * teplotu topenia ľadu. To dosiahnete pridaním soli. Tou posypete ľad, čím výrazne znížite teplotu topenia. * Veľké vrecko s týmto obsahom zabaľte do uteráka a 10 minút s ním traste.


Pomarančový džús v menšom zipsovom vrecku obklopený ľadovou vrstvou posypanou soľou.


Po niekoľkých minútach trasenia získate dokonalú osviežujúcu drť.


Takto by mala správne vyzerať ľadová drť.


Keď príde úraz

Opuchnutý vyvrtnutý členok, kto by to nepoznal. Prvé čo býva odporúčané je okamžité ľadovanie. My vám v tomto odseku ukážeme, ako si také vrecko na ľadovania nachystať.

Budete potrebovať zipsové vrecko s jazdcom, vodu a alkohol. * My sme použili 40% alkohol z východu.


Drť je to o čo sa usilujeme, nie pevný ľad.


Vodu vylejete do vrecka, potom prilejete aj trochu alkoholu. Sáčok s týmto obsahom potom necháte nejaký čas v mrazničke.

Po niekoľkých hodinách si môžete všimnúť vzniknutú drť. Presne kvôli tomuto ste do vody priliali aj alkohol. Na rozdiel od tvrdého ľadu, drť obopne postihnuté miesto oveľa lepšie.


Výhodou je priľnutie vrecka na poranené miesto. Preto sme sa snažili o ľadovú drť, ktorá je veľmi tvárna.


Okrem efektívnejšieho ľadovania je veľkou výhodou tohto vrecka aj veľmi nízka cena v porovnaní s rôznymi špeciálnymi chladiacimi sáčkami.


Vákuovo zabalená desiata

Klasická desiata zbalená na cesty väčšinou vyzerá nejako takto.  Obložený chlieb alebo toasty na sladko / na slano zabalený v sáčku. Ak vás čaká náročný, alebo niekoľko dňový trek iste riešite váhu a miesto v batohu. Máme 2 triky ako spoľahlivo dostať z uzatvárateľného vrecka všetok vzduch, aby tousty zostali dlho čerstvé a pritom nezaberali zbytočný priestor.


Obložený chlieb alebo toast baľte do zipsového vrecka s jazdcom.


Pomôžete si vodou alebo slamkou

Do väčšej nádoby s vodou ponoríte otvorené vrecko s toastom vnútri. Ponoríte ho tak, aby voda nenatiekla dovnútra. Z potopenej časti jednoducho vytlačíte vzduch a pomocou jazdca ľahko uzavriete.


Vrecko s desiatou ponoríme bez toho, aby do neho natiekla voda a snažíme sa vytlačiť všetok vzduch.


Nemáte pri sebe lavór s vodou? Nevadí rovnaký výsledok dosiahnete aj pomocou slamky. Tú vsuniete do vrecka, ktoré až po slamku uzavriete jazdcom. Cez slamku vysajete vzduch a spolu s vyťahovaním slamky uzavriete zostávajúcu medzierku jazdcom.

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.