28. 10. máme z technických dôvodov ZATVORENÉ. Vaše objednávky preto vybavíme hned v piatok 29. 10. Ďakujeme za pochopenie.

Rozcestník

Basket
Prázdny košík

Ako vybrať kartónové krabice?

Autorom je Dominik dňa 26. 3. 2013

Kartónové krabice patria medzi vôbec najrozšírenejšie obalové materiály súčasnosti. Nezaobíde sa bez nich žiaden obchod, pri sťahovaní, potom ani žiadna domácnosť. Vďaka svojej vysokej pevnosti a nízkej váhe sú dobre využiteľné pre širokú škálu predmetov rôznych tvarov a veľkostí. Kartónové krabice sa navyše vyznačujú vysokou nosnosťou a na rozdiel od obálok či vriec u nich nehrozí pretrhnutie ostrými predmetmi. Krabice sú lacné a vďaka výrobe z recyklovaných materiálov i ekologické.

Skladník berie z regálu balenia kartónových krabíc

Pri výbere kartónovej krabice sa musíte sústrediť predovšetkým na rozmery a váhu zasielaného tovaru. Podľa rozmerov zvolíte krabicu zodpovedajúcej veľkosti (v našej ponuke je veľkosť spravidla odstupňovaná po 10 cm), na základe váhy sa rozhodnete, či vybrať tenšiu trojvrstvovú alebo odolnejšiu päťvrstvovú lepenku. V prípade, že prepravujete tovar vyrobený z krehkého materiálu, vždy je vhodné do krabíc použiť výplň. Na tento účel vám môže poslúžiť papier a lepenka či ešte lepšie špeciálnu FLO-PAK výplň. Tovar môžete ochrániť tiež bublinkovou fóliou.

Rozložené kartónové krabice a odvíjač lepiacej pásky

Medzi pevnosťou krabíc z trojvrstvovej a päťvrstvovej lepenky je naozaj veľký rozdiel. Nie je dobré sa snažiť za každú cenu ušetriť a vždy používať krabice z trojvrstvovej lepenky. Tie sa hodia najmä pre ľahší objemný tovar ako je napríklad textil. Ak posielate ťažší a hodnotnejší tovar ako je elektronika, väčšie množstvo kníh či nábytok, vždy je vhodné zvážiť použitie krabice z päťvrstvovej lepenky. Krabica tovar čiastočne chráni aj pred vlhkosťou - aj v tomto prípade päťvrstvová vlnitá lepenka funguje lepšie ako trojvrstvová.

Balenie kartónových krabíc

Aby ste si uľahčili prácu s kartónovými krabicami, môžete k nim zaobstarať rad doplnkov, ktoré obmedzia čas potrebný na ich zabalenie na minimum. Medzi také doplnky patria napríklad lepiace pásky s odvíjačom, transportné obálky na faktúry a iné sprievodné dokumenty či boxy na viac krabíc zároveň. V kombinácii s vhodnými výplňovými materiálmi tieto doplnky z krabíc robia veľmi lacný, odolný a univerzálny obal pre váš tovar.

Aj keď to na fotografiách nie je viditeľné, medzi jednotlivými druhmi vlnitej lepenky panujú veľké rozdiely v kvalite. Zďaleka teda neplatí, že by všetky trojvrstvové kartónové krabice mali zhodnú nosnosť. Odolnosť sa odvíja od hrúbky a kvality použitého papiera a lepidla, technológia výroby a tiež podmienok uskladnenia. Ak chcete mať istotu, že zakúpené krabice budú pevné a odolné, mali by ste vždy voliť osvedčený obchod.

S predajom, výrobou i potlačou kartónových krabíc máme mnoho rokov skúseností. Ak chcete s výberom poradiť, obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.

„Kartónové krabice sú vôbec najpredávanejšou položkou nášho internetového obchodu. Dlhodobo spolupracujeme s rakúskymi a nemeckými výrobcami, ktorí sú schopní nám garantovať tú najvyššiu kvalitu.”

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.