28. 10. máme z technických dôvodov ZATVORENÉ. Vaše objednávky preto vybavíme hned v piatok 29. 10. Ďakujeme za pochopenie.

Rozcestník

Basket
Prázdny košík

Holá holá, škola volá!

Autorom je Petr dňa 18. 9. 2017

S blížiacim sa koncom augusta, skúsenejšie deti neúspešne hypnotizujú kalendár. Sú aj také, ktoré sa naopak tešia. Ale čo prváci? A čo vy, ich rodičia, ste pripravení? Máte pre svoje ratolesti potrebné školské potreby a pomôcky?


Čo by žiadnemu prváčikovi v aktovke nemalo chýbať.


Okrem desiaty, je to samozrejme puzdro, zošity, veci na telocvik, prezúvky a podobne. Akú výživovú hodnotu by desiata mala mať a aká aktovka je tá najlepšia, to bohužiaľ netušíme. Ako predajca kancelárskych potrieb Vám, ale môžeme poradiť s vybavením puzdra, sadou výtvarných potrieb a s obstaraním zošitov a ich obalov.

IMG_7881.jpg
Buďte na prvý školský deň pripravení.


a A a A b B b B - písanie

Učiť sa písať písmenká pôjde prváčikovi najlepšie s trojhrannou ceruzkou tvrdosti č.2. Tvar trojhrannej ceruzky sa deťom drží najlepšie a môžu sa tak plne sústrediť na zdokonaľovanie nových slučiek.

IMG_7890.jpg
Pri trénovaní písania, dbajte na správne držanie ceruzky.


Tvrdosť ceruzky je určená podľa obsahu grafitu alebo ílu. Tvrdšia ceruzka má označenia H a následne číslo označujúce hodnotu tvrdosti. Ďalej platí, že čím tvrdšia ceruzka je, tým svetlejšia je jej stopa.Ceruzka č.2 je uprostred toho spektra a pretože býva učiteľmi najčastejšie odporúčaná, patrí medzi najpredávanejšie.Maľovanie

Čo sa ceruzky týka aj v tomto prípade zostaneme pri ceruzke č.2. Až pri rysovaní sa odporúča tvrdosť č.3.


Než sa vrhnete na maľovanie vodovkami alebo temperkami, vyskúšajte pastelky, prípadne voskovky.


Vodové a temperové farby sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou umeleckej výbavy prváčika. Temperové farby sa v škole najčastejšie používajú v sadách po 10 - 12, aby deti nemuseli miešať zelenú a hnedú.

Štetec bude potrebný ako plochý tak guľatý, ako menší tak aj väčší. Igelitový obrus a handrička na utieranie štetcov. Ďalej potom plastelína, voskovky, farebné kriedy. Sada tvrdých bielych papierov a sada mäkkých farebných papierov a pochopiteľne lepidlo a výtvarné nožnice.


Zošity a obaly na zošity

Počet zošitov sa líši od školy ku škole. Niekde sa preferujú spočiatku tenké zošity alebo naopak hrubšie, avšak najčastejšie používané zošity na základných školách sú 20 - 40 listové formátu A5 s pomerne značným riadkovaním.


Typ zošita 512 patrí medzi najčastejšie v prvom ročníku základných škôl.


Pomôcka na záver

Väčšina peračníkov má na rozdiel od puzdier svoje miesto na ceruzky, perá a pastelky. Ak si vaše dieťa vybralo práve puzdro, možno ceruzky k sebe spojiť obyčajnou gumičkou. Rovnako tak pastelky a perá.


Totálnímu chaosu v penálu zabráníte obyčejnou gumičkou.
 

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.