Prázdny košík

Objavte 3 základné obalové filozofie e-shopov

Autorom je Dominik dňa 22. 6. 2016

Prevádzkujete e-shop? Potom dobre viete, z koľkých druhov obalov si na trhu môžete vybrať, a aké veľké rozdiely panujú v ich cenách. Výsledná voľba záleží na vašej obalovej filozofii. Pod týmto na prvý pohľad tajuplným pojmom sa skrýva jednoduchá vec - proste to, ako si vo svojom internetovom obchode dávate záležať na balení zásielok. Pre zákazníka je síce najdôležitejší ich obsah, avšak kvalitný obal zvyšuje bezpečnosť prepravy a zároveň zákazníkovi dokazuje, že vám záleží aj na detailoch. Avšak za akú cenu?

V praxi sa vyskytujú dva úplné extrémy. Na jednom konci stoja precízni profesionáli, ktorí na obal pozerajú ako na dôležitú vizitku. Tí často používajú krabice tak kvalitné, že je až škoda ich po zabalení uložiť do umazaných dodávok, ktoré zásielky rozvážajú. Naproti tomu potom existujú prevádzkovatelia e-shopov, ktorí za cenu maximálnej úspory nedajú dopustiť na leukoplast a sáčok zo supermarketu. A niekde medzi týmito dvoma extrémami sa nachádzajú predajcovia, ktorým sa darí nájsť rozumný kompromis medzi kvalitou a cenou.
Ku ktorej strane sa prikláňate vy? Snažíte sa dbať skôr na kvalitu alebo na nízke náklady? Odpoveď záleží na celkovej filozofií vašej firmy. Rozhodovanie vám ale určite uľahčí, keď si prepočítame finančné náklady jednotlivých variantov.

3 varianty obalovej filozofie

Predstavme si, že máme e-shop s modelárskymi potrebami. Náš tovar je relatívne malý, nie je krehký, a preto je možné ho zabaliť hneď niekoľkými spôsobmi. Predpokladajme, že každý deň vyexpedujeme 10 zásielok a zásielky posielame 240 dní v roku.
Poznámka: Na zjednodušenie do výpočtu nezahrňujeme lepiacu pásku.

Varianta 1: najlacnejšie riešenie

E-shop si zvolí cestu nízkych nákladov a tovar vždy balí do bublinkovej obálky[LZ1].
Ročné náklady: 2,29 Kč x 10 ks x 240 dní = 5 496 Kč

Varianta 2: zlatá stredná cesta

E-shop sa snaží nájsť rovnováhu medzi kvalitou balenia, bezpečnosťou posielaného tovaru a nákladmi. V tomto prípade použije kombináciu krabice[LZ2] a bublinkovej fólie[LZ3].
Ročné náklady: (3,50 Kč + 3,30 Kč) x 10 ks x 240 dní = 16 320 Kč

Varianta 3: image za každú cenu

E-shop, rovnako ako v predchádzajúcej variante, používa kombináciu krabice a bublinkovej fólie. Nevenuje ale pozornosť výberu dodávateľa, cenu nerieši, a jeho ročné náklady na balenie sú preto mnohonásobne vyššie.

Budeme vám posielať akciové ponuky a zľavové kupóny.

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk