Prázdny košík

Ako vybrať správny rozmer bublinkovej obálky?

Autorom je Petr dňa 17. 10. 2016

Chcete poslať poštou CD alebo PC hru? Neviete ako ideálne zabaliť a odoslať katalóg vašim klientom? Riešením na tieto prípady sú bublinkové obálky. Poradíme vám, aký typ si správne vybrať a aký tovar je vhodné baliť do bublinkových obálok.
 

Tovar na palete
Do bublinkovej obálky zabalíte CD, papierové sáčky, etikety a veľa ďalších vecí.
 

Delenie bublinkových obálok

Bublinkové obálky sú rozdelené na 11 variantov podľa veľkosti jednotlivých obálok. Zvoliť si teda môžete od veľkosti A/11 až po K/20, vrátane špeciálnych obálok označených ako CD. Medzi obľúbené a teda aj najviac používané patria obálky typu D/14 a G/17.

Rozměry bublinkových obálek A/11 a K/20
Najmenšia obálka typ A/11 a najväčšia K/20 s uvedenými rozmermi.

 

Správny výber bublinkovej obálky

Vhodný typ obálky vyberiete podľa jej vnútorného rozmeru a veľkosti predmetu ktorý do nej chcete uložiť. Spomínané obľúbené obálky D/14 a G/17 získali svoju popularitu pre svoj rozmer, ktorý vyhovuje veľkosti produktu A5, ledva A4. Obálka D/14 vyhovuje predmetom s formátom A5. G/17 je zase vhodná na produkty formátu A4. Pokiaľ chcete odoslať napríklad 5 balení etikiet s rozmermi A5, odporúčame vám zakúpiť obálku väčšiu, teda E/15 miesto navrhovanej D/14. Rozmerovo síce vyhovuje aj D/14, ale je potrebné počítať s výškou, ktorú 5 balení etikiet má.  

Bublinkové obálky nemajú krížové dno, teda pri vyššom počte produktov voľte vyšší typ bublinkovej obálky. Dosiahnete vyššiu kvalitu zabalenia a vyvarujete sa poškodeniu, ktoré by mohlo nastať počas prepravy.

Využiteľný priestor v bublinkovej obálke

Příklad vnitřní rozměr typu D/14 a rozměr produktu, který je vhodný pro zabalení.

 

Čo do bublinkových obálok nedávať?

Bublinková obálka je používaná prevažne vďaka vlastnosti zmierniť nárazy spôsobené prepravou. Pokiaľ chcete poslať cenný predmet, bankovky alebo dôležité dokumenty odporúčame Vám zaobstarať si bezpečnostnú obálku tzv. SAFEBAG. Neodporúčame do bublinkovej obálky baliť predmety objemné alebo ťažké, ďalej nie sú vhodné predmety s ostrými hrotmi a taktiež sklenené predmety. Pokiaľ by mal byť balený tovar citlivý na vlhkosť, odporúčame zvoliť skôr plastové obálky, ktoré sú vodeodolné.

Porovnanie veľkosti bublinkové obálky

Zatváranie bublinkovej obálky môžeme ešte prelepiť lepiacou páskou a vylúčiť tak nežiaduce otvorenie počas prepravy.

Produkty spomenuté v článku

2× mesačne vám pošleme email s radami a tipmi (ukázka). Sľubujeme, že váš e-mail bude v bezpečí.

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk