V dňoch 5. a 6. 7. máme ZATVORENÉ z dôvodu štátneho sviatku. Vaše objednávky preto vybavíme vo štvrtok 7. 7. Ďakujeme vám za pochopenie.

Rozcestník

Basket
Prázdny košík

7 nápadov, ako zabaliť fľašu vína pekne a s minimom úsilia

Autorom je Míša dňa 25. 8. 2020

Hľadáte inšpiráciu, ako ozdobiť fľašu vína? Vybrali sme 7 nápadov na darčekové balenie vína, ktoré z nudnej fľaše urobia pekný darček.

Nápady, jak zabalit víno jako dárek

Fľaša vína alebo niečoho ostrejšieho je stálica nielen pod stromčekom, ale aj medzi obchodnými partnermi.

A v tom je problém...

Vami starostlivo vybrané suché barolo z Piemontu ľahko zapadne medzi ostatnými a obdarovaný ľahko zabudne, kto mu toto luxusné víno daroval.

Našťastie môžete z davu ľahko vystúpiť – stačí fľašu darovať v peknom darčekovom balení. Pozrite sa, ako vaše víno môže vyzerať.

Nápady na balenie vína:

Darčeková krabica na víno

Najjednoduchší spôsob, ako zabaliť víno, je do darčekovej krabice na víno. Jasné, nie je to také originálne, ako iné nápady nižšie v článku. Ale ruku na srdce... keď sa ponáhľate a s baliacim papierom si nerozumiete, toto je vaša cesta k úspechu.

Do krabice sa zmestí 1 alebo 2 fľaše a môžete si ju u nás kúpiť hneď v niekoľkých farbách. 

Dárkové krabice na víno
Keď nechcete strácať čas s balením, dajte fľašu do niektorej z našich luxusných krabíc na víno.
 

Taška na víno

Ďalší ready-made obal pre prípad, že sa ponáhľate. Taška na víno si našla obľubu hlavne vo vinárňach, ktoré ju ponúkajú na odnos vína. Je lacná, niekto by povedal až obyčajná. Stačí ale pridať stuhu a obyčajný obal vystúpi zo všednosti.

Dárkové tašky na vínoJednoduchá stužka  si s taškou na víno rozumie.
 

Geami WrapPak

Takto môže vyzerať vaše víno, keď ho zabalíte pomocou Geami WrapPaku. S touto vychytávkou môžete zabaliť všeličo, ako sme ukázali v článku o darčekovom balení – od fľaše rumu, cez knihy až po elektroniku.

Dárkové balení vína pomocí Geami WrapPaku
Geami WrapPak je špeciálny dierovaný papier, s ktorým môžete zabaliť nielen fľaše.
 

Ananás

Ananás je naozaj originálny spôsob, ako darovať fľašu a ešte potešiť mlsný jazýček obdarovaného – fľaša je totiž oblepená minimálne 60 pralinkami Ferrero Rocher. 

Okrem tavnej pištole budete potrebovať ešte zelený hodvábny papier na listy a jutový špagát na vršok ananásu. Postupujte podľa návodu:


 

Vejár nad hrdlom fľaše

Pokiaľ máte poruke len darčekový baliaci papier, môžete z neho vytvoriť pekný vejár nad hrdlom fľaše podľa tohto návodu. Z vlastnej skúsenosti odporúčame ušetriť si nervy a namiesto strihania pásky nožnicami radšej použiť lepiacu pásku scotch s odvíjačom.

Dárkově zabalené víno – vějíř
Celkový dojem podtrhne výrazný vzor balicího papíru.
 

Celofánová kvetina

Lesklý celofán robí z tohto darčekového balenia skutočne elegantnú lahôdku. Pritom na jej „upečenie“ potrebujete len štyri ingrediencie:

a postupovať podľa tohto návodu.

Láhev alkoholu zabalená do celofánu a hedvábného papíru
Nebojte se odvážných barevných kombinací.
 

Japonská technika Furoshiki

Furoshiki vraj pochádza zo 7. storočia p.n.l. Vtedy sa používala na balenie ulúpených pokladov. Postupom času sa stala natoľko populárnou, že ju v roku 2006 propagoval japonský minister životného prostredia Yuriko Koike ako spôsob, ako znížiť množstvo plastov. 

Metóda je pritom nesmierne jednoduchá – Stačí na ňu štvorec látky (na zabalenie 2 fliaš potrebujete 90 × 90 cm) a niekoľko jednoduchých krokov, ktoré ukazuje napríklad toto video: 


 

Ukázali sme vám 7 nápadov na darčekové balenie vína, vďaka ktorým váš darček určite nezapadne. Sľubujeme. Len o jedno vás prosíme – víno zabalené ako darček odovzdávajte osobne. 

Na cestu prepravnou spoločnosťou ho musíte obliecť do iného kabátika. Viac o odosielaní fliaš poštou sa dozviete v článku o preprave vína.

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.