Basket
Prázdny košík

Poslať fľašu vína poštou? Stačí ju kvalitne zabaliť

Autorom je Míša dňa 2. 9. 2020

Ako zabaliť fľašu vína, aby prežila strastiplnú púť k cieľu prepravnou spoločnosťou? Aký obal je na balenie fliaš ten správny a čo radšej nepoužívať?

Ukážeme vám niekoľko možností, ako bezpečne fľašu zabaliť a ochrániť pred poškodením. Všetky obaly v článku dodržiavajú jedno základné pravidlo, ktoré by ste si mali zapamätať aj vy – fľašu fixujú uprostred obalu tak, aby sa nedotýkala stien.

Obaly vhodné na balenie vína:

Polystyrénový obal na víno

Do polystyrénového obalu na víno sa zmestia klasické sedmičky.

Fľašu alkoholu uložíte do jednej časti polystyrénu a druhou časťou ju prikryjete. Obe časti potom stačí prelepiť izolepou, nalepiť prepravný štítok a poslať. Výhodou je, že vonkajší obal už nie je potrebný.

Víno zabalené do polystyrenového obalu
Na balenie do polystyrénového obalu potrebujete len lepiacu pásku.
 

Nafukovací obal AirCover

Nech už chcete poslať fľašu akéhokoľvek tvaru a veľkosti, nafukovací obal AirCover sa mu prispôsobí. A tiež toho veľa vydrží – jednotlivé komory sú na sebe nezávislé, takže keď jedna praskne, ostatné zostanú nafúknuté.

Jedinou nevýhodou nafukovacieho obalu je, že ho musíte nafúknuť pumpičkou alebo kompresorom a potom vložiť do samostatnej krabice (odporúčame veľkosť 400×150×100mm).

Víno zabalené do nafukovacího obalu AirCover
AirCover sa hodí na balenie neštandardných fliaš
 

Bublinková fólia + Flo-pak + krabica

Kombinácia týchto troch obalov môže fľašu zabaliť veľmi kvalitne. Držte sa ale jedného pravidla – krabica by mala byť dlhšia a širšia než je fľaša, aby vám okolo fľaše vznikla tzv. deformačná zóna.

Fľašu najskôr zabaľte do silnej vrstvy bublinkovej fólie alebo mirelonu, potom ju uložte do krabice a zo všetkých strán dosypte Flo-pak, ktorý pridá dodatočnú ochranu. 

Než krabicu uzavriete lepiacou páskou, uistite sa, že vo vnútri nezostal žiadny voľný priestor a krabica je úplne zaplnená.

Víno zabalené do krabice s bublinkovou fólií
Pokiaľ nemáte špeciálny obal, môžete si zostaviť rovnako spoľahlivú alternatívu.
 

Vlnitá lepenka + papier + krabica

Pokiaľ chcete baliť fľaše bez plastu, môžete zvoliť papierovú trojkombináciu. Fľašu obalenú do niekoľkých vrstiev vlnitej lepenky uložíte do krabice, ktorú ste vystlali natlačenou papierovou výplňou. Nešetrite. Fľaša musí byť v krabici pevne fixovaná.

Víno zabalené do vlnité lepenky
Fľašu môžete poslať aj bez plastu.
 

Krabica na 6 vín

Keď je fliaš viac, zabaľte ich do krabice. 

6 fliaš pohodlne naskladáte do prepravnej krabice na víno. Ako jediná nemá deformačné zóny, zato je vyrobená z extra pevného kartónu a fľaše sú od seba oddelené vnútornou vložkou, aby sa nerozbili. Len nezabudnite dopravcu upozorniť páskou KREHKÉ, že je vnútri sklo.

Lepicí páska FRAGILE/Křehké
Označenie výstražnou páskou upozorní dopravcu na krehký obsah zásielky.

Nie vždy však na odoslanie býva 6 vín. Iný počet fliaš môžete riešiť nasledovne – fľaše zabaľte jednotlivo tak, ako sme si ukázali vyššie v článku. Všetky potom spoločne uložte do krabice a voľný priestor zaplňte výplňovým materiálom alebo krabicu odrežte.

Dvě lahve vína zabalené do krabice
Zvyšok prázdneho miesta vyplňte výplňou do krabíc.

Ukázali sme vám 5 spôsobov, ako poslať víno poštou a pritom mať pokojný spánok. Áno, vami zaslaná fľaša síce nebude vyzerať tak pekne, ako sme si ukázali v článku o darčekovom balení vína, celkom určite ale dorazí nepoškodená. A o bezpečie produktu by malo ísť predovšetkým.

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk