Basket
Prázdny košík

Zabaliť fľašu vína tak, že sa ju nebudete báť poslať prepravnou službou?

Autorom je Petr dňa 4. 5. 2017

Aký obal je ten správny a čo naopak radšej nepoužívať? A čo urobiť preto, aby prepravca váš balík nezničil? Ukážeme vám pár možností ako kvalitne fľašu zabaliť a ochrániť obsah balíka pred poškodením.


1) Prepravný obal na víno

Polystyrénový obal je priamo určený na prepravu fľaše s veľkosťou 0,7l. Fľašu uložíte do jednej časti krabice a druhou časťou ju prikryjete. Polystyrénový balík potom len prelepte lepiacou páskou. My výhradne používame naše firemné pásky, čo sú klasické Solvent pásky s naším logom a firemnou farbou.

IMG_5692.jpg
V prípade potreby sa aj naša firma spolieha na tento prepravný obal.


2) Kartónové krabice na víno

Tieto kartónové krabice sú ďalší produkt, ktorý máme u nás na e-shope v spojení s vínom. Oproti polystyrénovému obalu sú výrazne elegantnejšie, ale sú určené na prepravu? Nie sú zďaleka také odolné ako polystyrénový obal. Kartónové krabice na víno preto odporúčame používať k osobnému odovzdaniu.

IMG_5689-2.jpg
Kartónovú odnosnú krabicu ponúkame pre 1 alebo 2 fľaše vína.


3) Krabica, bublinková fólia a Flo-pak

Kombináciou týchto troch obalov môžete fľašu veľmi kvalitne zabaliť. Krabica by mala byť o trošku dlhšia a širšia než je fľaša. Tú najskôr zabalíte do silnej vrstvy bublinkovej fólie a uložíte do krabice. Medzi fľašu a krabicu rozmiestnite Flo-paky. Tieto malé zelené telieska budú rovnako ako vrstva bublinkovej fólie dostatočne vstrebávať nárazy.

IMG_5708.jpg
Pokiaľ nemáte špeciálny obal, môžete si jednoducho zostaviť rovnako spoľahlivú alternatívu.

Než krabicu uzavriete lepiacou páskou, uistite sa, že vo vnútri nie je žiadny voľný priestor a krabica je pekne zaplnená.

 

4) Keď je fliaš viac, zabaľte ich do krabice

Či už si zvolíte polystyrénový obal alebo kombináciu kartónovej krabice s bublinkovou fóliou a Flo-pakmi, nasledovný postup bude rovnaký. Jednotlivé balíky uložte do väčšej krabice. Voľný priestor opäť zaplňte výplňovým materiálom alebo krabicu zrežte.

IMG_5734.jpg
Voľné priestory vyplňte bublinkovou fóliou. Alternatívou môže byť aj Flo-pak alebo menšia krabička.


Na konci dostane priestor aj "balenie" mimo náš odbor a to balenie dekoratívne. Rád by som spomenul japonskú techniku nazývajúcu sa Furoshiki.

422caed3cbd9e0f58b1b53f54e69692b.jpg
Jedna z mnohých ukážok tejto obľúbenej, tradičnej japonskej techniky.


Furoshiki údajne pochádza zo 17.storočia a najčastejšie sa predmety balia do uteráka. Internet je plný návodov a trikov ako elegantne zabaliť fľašu vína, ktorú si tak pohodlne odnesiete na romantický piknik. Môžete samozrejme s krútením hlavy namietať, že víno sa dá odniesť aj akokoľvek inak, ale naozaj sa chcete nechať okradnúť o moment, keď pred svojou milou zabalíte víno touto starou technikou?

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk