Predávate oblečenie na internete? Tak to ste tu správne. Poradíme vám, v čom posielať oblečenie lacno, rýchlo a tak, aby dorazilo v poriadku.
Či už ste velikán à la Zalando, alebo predávate značkové kúsky cez Vinted a Facebook, určite si prajete, aby tovar prišiel v poriadku.
Hneď na úvod máme pre vás dobrú správu. Oblečenie je najjednoduchšia vec na balenie. Nie je krehká, nemá ostré hrany a nemôže sa rozbiť – čo viac si môžete priať?
Visí vám oblečenie ešte na ramienku? Ak skladanie trička, džínsov alebo spodnej bielizne ešte nemáte v ruke, odkukajte to od profíkov.
Trebárs návody na skladanie od Hordelry sú natočené veľmi pekne, napríklad tento:
Oblečenie potom môžete ešte vložiť do originálneho obalu od výrobcu, aby ste ho dodatočne ochránili pred prachom. Ak ho už nemáte, použite polypropylénové vrecko so samolepiacou páskou.
Na záver strieknite na oblečenie parfum. Až zákazník rozbalí vašu zásielku, spojí si vašu značku aj s príjemnou vôňou, a to sú body navyše.
Najpopulárnejším obalom na oblečenie je plastová obálka na textil.
Veľkou výhodou oproti iným obalom je cena. Od 0,064 € za najmenšiu obálku po 0,49 € za tú najväčšiu s rozmerom 600×900 mm získate plnohodnotný a vodoodolný obal, na ktorý stačí nalepiť štítok.
Alternatíva, ktorá by zabezpečila rovnakú kvalitu balenia ako „plastovka“, sa vždy skladá minimálne z dvoch obalov. Ide tak o drahší variant, ktorý sa navyše zložitejšie balí.
Plastová obálka má najlepší pomer cena / výkon. Je lacná, pevná, nepriehľadná a dá sa rovno zalepiť pomocou samolepiaceho pásika.
Pre obálky však platia rovnaké pravidlá ako v móde - pokiaľ zvolíte zlú veľkosť, nefungujú. Preto plastovú obálku vyberte tak, nech v nej oblečenie nemá príliš veľa priestoru. V prípade, že je obálka väčšia, preložte ju a zalepte, ako to ukazujeme na obrázku nižšie.
Je obálka príliš veľká? Prehnite ju. Tovar tým lepšie zafixujete.
TIP: Prepravné štítky sa často lepia na obálky až vtedy, keď je oblečenie vnútri. Lenže keď je obálka plná, je povrch obálky nerovný a štítok sa môže krčiť. Nalepte štítok na obálku ešte skôr, než do nej vložíte oblečenie.
Predávate udržateľnú módu? Dajte si záležať na balení šetrnom k prírode. Kompostovateľné obálky majú rovnaké využitie ako tie plastové. Len s tým rozdielom, že sa dokážu rozložiť už za 12 mesiacov, namiesto 25 rokov (áno, tak dlho sa v prírode rozkladá plastová obálka). Na e-shope si môžete vybrať z niekoľkých krásnych dizajnov.
Rýchle a jednoduché balenie. Oblečenie zložíte a kompostovateľnú obálku zalepíte pomocou samolepiaceho pásika.
Balíte udržateľne a chcete, aby to vedeli aj vaši zákazníci? Tu nájdete 7 spôsobov, ako im to povedať.
Plastové ani kompostovateľné obálky nie sú nafukovacie. Naozaj objemný textil (napr. deku, zimnú bundu) v nich zrejme nepošlete. Riešením sú krabice.
Stačí obyčajná trojvrstvová krabica (označenie 3VVL) v správnej veľkosti. Pokiaľ je tak akurát veľká, tovar v nej drží na mieste a nepríde „na kašu“.
Odporúčané veľkosti krabíc:
Zimné bundy a iné objemné oblečenie baľte do krabíc.
Plastové obálky plnia podmienku lacného a účelného balenia. Ale čo keď vám ide hlavne o dizajn? Potom je skvelá kombinácia poštovej krabice a hodvábneho papiera. Hodvábny papier vám potlačíme na mieru 3 farbami.
Poštové krabice do výšky 50 mm navyše môžete posielať ako doporučený balík bez príplatku, čo sa hodí hlavne na menšie zásielky.
Poštová krabica je kompaktná, odolná a ľahko ju zložíte. Hodvábny papier baleniu dodá šmrnc.