Rozcestník

Basket
Prázdny košík

Ako spoľahlivo + lacno baliť a posielať oblečenie

Autorom je Míša dňa 5. 5. 2020

Predávate oblečenie na internete? Tak to ste tu správne. Poradíme vám, v čom posielať oblečenie lacno, rýchlo a tak, aby dorazilo v poriadku.

Balení a posílání oblečení v krabici

Či už ste velikán à la Zalando, alebo predávate značkové kúsky cez Vinted a Facebook, určite si prajete, aby tovar prišiel v poriadku. 

Hneď na úvod máme pre vás dobrú správu. Oblečenie je najjednoduchšia vec na balenie. Nie je krehká, nemá ostré hrany a nemôže sa rozbiť – čo viac si môžete priať?

V článku si okrem základných obalov na oblečenie ukážeme aj nie príliš známy trik, ako zafixovať oblečenie v plastovej obálke.

Obsah článku:

Majte čistý štít, aneb príprava na balenie

Visí vám oblečenie ešte na ramienku? Ak skladanie trička, džínsov alebo spodnej bielizne ešte nemáte v ruke, odkukajte to od profíkov.

Trebárs návody na skladanie od Hordelry sú natočené veľmi pekne, napríklad tento:

Oblečenie potom môžete ešte vložiť do originálneho obalu od výrobcu, aby ste ho dodatočne ochránili pred prachom. Ak ho už nemáte, použite polypropylénové vrecko so samolepiacou páskou

TIP: Na záver strieknite na oblečenie parfum. Keď zákazník rozbalí vašu zásielku, spojí si vašu značku aj s čuchovým vnemom a to sú body navyše.

Stříknutí parfému na oblečení podpoří zážitek z rozbalení

Balenie oblečenia do plastovej obálky

Ideme na samotné balenie.

Najpopulárnejším obalom na oblečenie je plastová obálka na textil

Veľkou výhodou oproti iným obalom je cena – od 1,29 Kč za najmenšiu obálku po 8 Kč za tú najväčšiu získate plnohodnotný a vodeodolný obal, na ktorý stačí nalepiť štítok.

Alternatíva, ktorá by zabezpečila rovnakú kvalitu balenia ako  „plastovka", sa vždy skladá minimálne z dvoch obalov. Ide tak o drahší variant, ktorý sa navyše zložitejšie balí.

Plastová obálka pro posílání textilu
Plastová obálka má najlepší pomer cena / výkon. Je lacná, pevná, nepriehľadná a dá sa rovno zalepiť pomocou samolepiaceho pásika.

Pre obálky však platia rovnaké pravidlá ako v móde - pokiaľ zvolíte zlú veľkosť, nefungujú. Preto plastovú obálku vyberte tak, nech v nej oblečenie nemá príliš veľa priestoru. V prípade, že je obálka väčšia, preložte ju a zalepte, ako to ukazujeme na obrázku nižšie.

Balení a posílání oblečení v plastové obálce
Je obálka príliš veľká? Prehnite ju. Tovar tým lepšie zafixujete.

TIP: Prepravné štítky sa často lepia na obálky až vtedy, keď je oblečenie vnútri. Lenže keď je obálka plná, je povrch obálky nerovný a štítok sa môže krčiť. Nalepte štítok na obálku ešte skôr, než do nej vložíte oblečenie.

Čo sa do plastovej obálky nevošlo, alebo balenie do krabice

Plastová obálka ale nie je nafukovacia. Niektoré objemné oblečenie (napr. zimnú bundu) v nej pravdepodobne nepošlete - ani do najväčšieho rozmeru sa jednoducho nezmestí. Riešením sú krabice.

Stačí pritom obyčajná trojvrstvová krabica (označenie 3VVL) v správnej veľkosti. Ak je tak akurát veľká, tovar v nej drží na mieste a nepríde „na kašu". 

Odporúčané veľkosti krabíc:

Zimní bunda zabalená v plastovém sáčku
Zimné bundy a iné objemné oblečenie baľte do krabíc.

Budúcnosť? Prím začína hrať zážitok z rozbaľovania

Ukázali sme si, že najlepší pomer cena / výkon má plastová obálka. Do budúcnosti však očakávame, že porastie tlak baliť všetok tovar do pevných obalov, akými sú kartónové krabice. 

V niektorých sektoroch ale prestáva stačiť, že zásielka dorazí v poriadku. Zákazníci očakávajú balenie premyslené do najmenšieho detailu. Vyjsť im v ústrety pritom môžete aj celkom lacno, ako sme ukázali v návode, ako baliť oblečenie pekne.
 

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.