
Predávate oblečenie na internete? Tak to ste tu správne. Poradíme vám, v čom posielať oblečenie lacno, rýchlo a tak, aby dorazilo v poriadku.
Či už ste velikán à la Zalando, alebo predávate značkové kúsky cez Vinted a Facebook, určite si prajete, aby tovar prišiel v poriadku.
Hneď na úvod máme pre vás dobrú správu. Oblečenie je najjednoduchšia vec na balenie. Nie je krehká, nemá ostré hrany a nemôže sa rozbiť – čo viac si môžete priať?
V článku si okrem základných obalov na oblečenie ukážeme aj nie príliš známy trik, ako zafixovať oblečenie v plastovej obálke.
Visí vám oblečenie ešte na ramienku? Ak skladanie trička, džínsov alebo spodnej bielizne ešte nemáte v ruke, odkukajte to od profíkov.
Trebárs návody na skladanie od Hordelry sú natočené veľmi pekne, napríklad tento:
Oblečenie potom môžete ešte vložiť do originálneho obalu od výrobcu, aby ste ho dodatočne ochránili pred prachom. Ak ho už nemáte, použite polypropylénové vrecko so samolepiacou páskou.
TIP: Na záver strieknite na oblečenie parfum. Keď zákazník rozbalí vašu zásielku, spojí si vašu značku aj s čuchovým vnemom a to sú body navyše.
Ideme na samotné balenie.
Najpopulárnejším obalom na oblečenie je plastová obálka na textil.
Veľkou výhodou oproti iným obalom je cena – od 1,29 Kč za najmenšiu obálku po 8 Kč za tú najväčšiu získate plnohodnotný a vodeodolný obal, na ktorý stačí nalepiť štítok.
Alternatíva, ktorá by zabezpečila rovnakú kvalitu balenia ako „plastovka", sa vždy skladá minimálne z dvoch obalov. Ide tak o drahší variant, ktorý sa navyše zložitejšie balí.
Plastová obálka má najlepší pomer cena / výkon. Je lacná, pevná, nepriehľadná a dá sa rovno zalepiť pomocou samolepiaceho pásika.
Pre obálky však platia rovnaké pravidlá ako v móde - pokiaľ zvolíte zlú veľkosť, nefungujú. Preto plastovú obálku vyberte tak, nech v nej oblečenie nemá príliš veľa priestoru. V prípade, že je obálka väčšia, preložte ju a zalepte, ako to ukazujeme na obrázku nižšie.
Je obálka príliš veľká? Prehnite ju. Tovar tým lepšie zafixujete.
TIP: Prepravné štítky sa často lepia na obálky až vtedy, keď je oblečenie vnútri. Lenže keď je obálka plná, je povrch obálky nerovný a štítok sa môže krčiť. Nalepte štítok na obálku ešte skôr, než do nej vložíte oblečenie.
Plastová obálka ale nie je nafukovacia. Niektoré objemné oblečenie (napr. zimnú bundu) v nej pravdepodobne nepošlete - ani do najväčšieho rozmeru sa jednoducho nezmestí. Riešením sú krabice.
Stačí pritom obyčajná trojvrstvová krabica (označenie 3VVL) v správnej veľkosti. Ak je tak akurát veľká, tovar v nej drží na mieste a nepríde „na kašu".
Odporúčané veľkosti krabíc:
Zimné bundy a iné objemné oblečenie baľte do krabíc.
Ukázali sme si, že najlepší pomer cena / výkon má plastová obálka. Do budúcnosti však očakávame, že porastie tlak baliť všetok tovar do pevných obalov, akými sú kartónové krabice.
V niektorých sektoroch ale prestáva stačiť, že zásielka dorazí v poriadku. Zákazníci očakávajú balenie premyslené do najmenšieho detailu. Vyjsť im v ústrety pritom môžete aj celkom lacno, ako sme ukázali v návode, ako baliť oblečenie pekne.