Basket
Prázdny košík

Ako spoľahlivo baliť a posielať oblečenie v plastovej obálke?

Autorom je Petr dňa 8. 12. 2016

Móda nikdy nebola dostupnejšou. Páčia sa vám šaty, ktoré predáva mladá blogerka v Tokiu? Za dva dni sú u vás. Online svet ponúka široký výber, pohodlný nákup a rýchle doručenie po celom svete. Ako teda zabaliť spoľahlivo oblečenie, aby dorazil v poriadku? Aký obal je najlepší?


IMG_4477a.jpg
Plastová obálka 350x450mm a mikina veľkosti L.


Ak posielate z Ameriky sestre suvenír v podobe trička podpísaného Kayne Westem, tak iste chcete, aby dorazil v poriadku. To isté si budete priať ako vlastník módneho e-shopu. Doručiť tovar nepoškodený, je základná požiadavka na každý online obchod. Viete teda, ako najspoľahlivejšie poslať oblečenie a iný textil? Plastová obálka je tá odpoveď.

Čo je plastová obálka?

Plastová obálka je neprehľadný a veľmi odolný obal proti vonkajšiemu poškodeniu. Poskladaný textil uložíte do obálky a uzatvoríte samolepiacim prúžkom. Oblečenie je tak chránené pred zápachom, vlhkosťou a prachom. Vďaka vhodnému povrchu obálky na ňu môžete bez problémov nalepiť štítok pre prepravcu alebo ju skrášliť reklamnou lepiacou páskou.

Veľkou výhodou oproti iným obalom je cena plastových obálok. Alternatíva zaisťujúca rovnakú kvalitu ako pri "plastovkách", sa vždy skladá minimálne z dvoch obalov. To je finančne náročnejšie a zložitejšie na samotné balenie.

Pomerom cena / výkon je tak plastová obálka najlepší obal určený na tento typ tovaru.

2.jpg

Najkvalitnejší a najpopulárnejší obalový materiál na textil.

Na veľkosti záleží

Pre obaly platia rovnaké pravidlá ako v móde. Ak zvolíte zlý rozmer, nefungujú. Plastovú obálku preto vyberte takú, nech v nej tovar nemá príliš priestor. V prípade, že je obálka väčšia než by bolo vhodné, preložte ju a zalepte. Lepidlo drží dobre na celej ploche obálky. Pre istotu môžete zalepenie zabezpečiť aj lepiacou páskou.
obrazek k clanku plastobalka sk.jpg

Čo sa do plastovej obálky nevošlo

Plastovou obálkou pravdepodobne nebude možné odoslať zimnú bundu. Ani do najväčšej plastovej obálky sa jednoducho nezmestí. Väčšinou sa tak bunda posiela v igelitovej taške. Tá však nie je taká odolná a môže sa pretrhnúť. V tomto prípade odporúčame bundu v igelitovej taške uložiť do tenkej krabice.

Keramika, chytrý telefón ani žiadne iné krehké a ostré predmety plastovou obálkou neposielajte. Krehké predmety je potrebné ochrániť pred nárazmi napríklad použitím bublinkovej fólie alebo iného obalového materiálu.

fotka clanek.jpg
Plastová obálka s uchom a klasická plastová obálka.
 

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2020 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk