Rozcestník

Prázdny košík
 

Krabica s potlačou alebo kvalitný reklamný nástroj z lacného kraja.

Autorom je Petr dňa 30. 10. 2017

Najčastejšie používaným obalom sú kartónové krabice. Je to vďaka ich spoľahlivosti, dostupnosti, praktickosti a dobrej cene.


5 vrstvová kartónová prepravka je ukážkou odolnosti a praktického využitia. Keď ju nepotrebujete, jednoducho ju rozložíte a použijete nabudúce.


Krabica však nemusí mať iba úlohu prepravného alebo úložného obalu. Rovnako ako lepiace pásky, aj kartónové krabice sú skvelým prostriedkom, ako možno komunikovať so zákazníkom a ako posilniť branding.


Ukážka ako môže vyzerať kreatívny prístup k obalu daného tovaru.


Je iba na vašom rozhodnutí a kreativite, či budete mať na krabici len logo firmy alebo aj niečo viac. Potlačou môžete zákazníkovi povedať viac o samotnom produkte. Napríklad atraktívne graficky spracované technické parametre elektrospotrebiča môžu obal významne obohatiť.


Odosielate tovar, ktorý bude potrebné poskladať? Vytlačte návod na krabicu.


Je potlač kartónovej krabice nákladná záležitosť?

Celkové náklady spojené s výrobou potlačených krabíc ovplyvňuje mnoho aspektov. Rozmer a typ kartónu, veľkosť potlače, počet potlačí, farebnosť potlače a samozrejme množstvo krabíc. Ak by sme si dali vyrobiť 3 vrstvovú kartónovú krabicu s rozmermi 300x200x200 s jednofarebnou potlačou v rozmere 200x100 a takto potlačených krabíc by sme chceli dať vyrobiť 750 ks, tak cena za jednu krabicu bude necelých 45 centov.


Krabice na pivo pre nášho klienta.


V ľavom rohu ponukového ringu tak stojí objednávka na 750ks 300x200x200 bez potlače. To je tá objednávka v hnedých kraťasoch a bez loga, pochopiteľne. Táto várka kvalitného balenia vás bude stáť niečo okolo 30 centov za kus a ponúka vám základné možnosti obalového materiálu. Oproti nej v pravom rohu stojí vaša druhá prípadná voľba. Rovnaké množstvo univerzálnejšie poňatých krabíc, ktoré nebudú dokazovať iba svoju spoľahlivosť ako tradičný obal, ale svojimi vlastnosťami rozširujú svoje portfólio možností. Respektíve rozširujú vaše možnosti. Okrem ochrany tovaru, tak prichádza možnosť zaujať zákazníka aj po vizuálnej stránke. To je podstatná výhoda. Najmä ak sa tieto benefity môžu líšiť napríklad len o 12-16 centov za kus.


Rozdiel medzi oboma produktmi je zjavný. A určite to nie je len o odlišnom rozmere oboch tašiek.


A všetci si veľmi dobre uvedomujeme, ako silno na nás môže zapôsobiť vizuál, ktorý je nápaditý a atraktívny.

Ak si začínate predstavovať reálne obrysy vašej originálnej krabice s potlačou, kontaktujte nás a my vám pomôžeme túto predstavu zrealizovať.

Produkty spomenuté v článku