Rozcestník

Basket
Prázdny košík

5 tipov, ako zabaliť darček v súlade s brandom

Autorom je Míša dňa 16. 9. 2019

Neradi strašíme, ale práve je najvyšší čas začať riešiť darčeky pre obchodných partnerov. My už v Top-obaly.sk finišujeme a tie najväčšie firmy majú jasno s kľudom už v polovici roka. Nemajte ale strach. Z vlastnej skúsenosti vieme, že aj darčeky na poslednú chvíľu môžu vyzerať skvele.

 53/5000 Darčeková krabička s kozmetikou previazaná žltou stuhou

Vybrať darček je úloha č. 1, s ktorým vám poradí hneď niekoľko článkov na internete. Napríklad tento, tento alebo tento o zmysluplných darčekoch.

My vám v tomto článku poradíme s úlohou č. 2 – zabaliť darček pekne, ľahko a hlavne v súlade s firemným brandom. Nielenže tým posilníte svoju značku, ale ľahšie vyhoviete daňovému zákonu a budete si môcť uplatniť dar do daňových výdavkov.
 

Visačka s logom alebo poďakovaním

Visačky guľaté, v tvare firemného maskota, s vyrezaným okienkom, dvojfarebné... visačka je ľahká, a pritom nesmierne flexibilná cesta, ako darček ozdobiť a obdarovanému poďakovať za spoluprácu. 

Dobre si však spočítajte, či chcete uväzovať 100, 300 alebo 1000 visačiek... pokiaľ nie, rýchlejšie vám to určite pôjde so samolepkami.

Visačka s vyseknutým logom
Na obrázku darčeková krabička s vekom ➜

Biela darčeková visačka
Na obrázku darčeková taška ➜

Samolepka

Pri samolepke si dobre rozmyslite, kam ju chcete nalepiť. Vymyslieť potom pre ňu tú správnu farbu alebo oznámenie bude hračka. Ďakovná nálepka poteší, keď človek berie darček do rúk a otvára ho. Dlhšie oznámenie môžete naopak skryť na samotné dno. Fantázii sa medze nekladú. 

Ďakovná samolepka na zásielke

Okrúhle samolepky

Rovnako ako visačky môžu mať aj nálepky rôzne tvary a povrchové úpravy. Skvelým spestrením sú priehľadné samolepky. Napokon v tomto by vám každá dobrá tlačiareň mala vedieť poradiť. 

TIP: Pokiaľ naháňate čas na poslednú chvíľu, jednoduché samolepky zvládnete vytlačiť aj sami na samolepiace etikety alebo samolepiace fotopapiere.

Priehľadná okrúhla samolepka s logom
 

Stuhy vo firemných farbách

Stuhy a mašle pozdvihnú každý darček o kúsok vyššie, obzvlášť keď viete, ako uviazať skutočne profesionálnu mašľu. Nájsť tú správnu farbu stuhy môže byť na začiatku možno oriešok, ale akonáhle sa trafíte, máte vyhraté. 

Prírodný dojem navodia jutové stuhy, luxusne pôsobia široké atlasové (saténové) stuhy. Nebojte sa pritom siahnuť po niekoľkých farbách súčasne.

Darčeková krabička vyplnená drevitú vlnou
Na obrázku darčekový kôš ➜

Farebné stuhy na darčekoch
 

Papierový návlek

Papierový návlek sa skvele hodí k darčekovému košu s priehľadným vekom, alebo lacnejšej bielej poštovej krabici. V podstate ide o potlačený pás tvrdšieho papiera, ktorý je zlepený dokopy. O level vyššie ho posuniete, keď ho vytlačíte na natieraný kriedový papier gramáže nad 200 g/m².

Papierový návlek na darčekovej krabici
Na obrázku darčekový kôš ➜

Papierové návleky na zásielkach
Na obrázku poštové krabice s vekom ➜

Minikrabička v papierovom návleku
Na obrázku darčeková minikrabička ➜

Hodvábny papier s potlačou

S potlačeným hodvábnym papierom sa môžete stretnúť rok čo rok častejšie. Či už ho pokrčíte, alebo úhľadne zabalíte, vyzerá elegantne. Na jeho výrobu si však vyhraďte viac času, rádovo 2 až 4 týždne.

Hodvábny papier s potlačou
Na obrázku ružový hodvábny papier ➜

Hodvábne papiere s potlačou

Teraz je rad na vás

Zasadnite k stolu a dajte hlavy dokopy. Pokiaľ ste vo vymýšľaní vianočného balenia na úplnom začiatku, môže vám kreativitu nakopnúť návšteva našej sekcie darčekových obalov, v ktorej nájdete aj krabičky vyfotené na fotkách. V Top-obaly.sk zase radi spomíname na to, čo nám vlani darovali naši obchodní partneri. 

Prajeme vám kreatívnu náladu a odvážne nápady.

Produkty spomenuté v článku

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.