28. 10. máme z technických dôvodov ZATVORENÉ. Vaše objednávky preto vybavíme hned v piatok 29. 10. Ďakujeme za pochopenie.

Rozcestník

Basket
Prázdny košík

Ako správne zabaliť elektroniku?

Autorom je Dominik dňa 8. 6. 2016

Elektronika patrí k najchúlostivejšiemu tovaru, pretože je potrebné ho ochrániť pred nárazom, poškriabaním aj vlhkosťou. Investícia do kvalitného obalu predstavuje len zlomok hodnoty zasielanej elektroniky, avšak pomôže vám predísť väčšine problémov.

Televízia zabalená do bublinkovej fólie

Elektronika všeobecne

  • Elektrické spotrebiče sa snažte zasielať v originálnom balení, ktoré môžete v závislosti od veľkosti a typu prepravovaného tovaru doplniť ďalšími obalovými materiálmi.
  • Ak spotrebiče zasielate bez originálneho balenia, pozrite sa do návodu, prípadne na stránky servisu/výrobcu. Môžete tam dohľadať informácie o správnom zabalení.
  • Pri balení elektroniky využijete najmä nasledujúce materiály – 5-vrstvové kartónové krabice, bublinkové obálky a fólie, penové fólie, FLO-PAK telieska, kartónové hrany a lepiace pásky (pre ťažký tovar pásky so skleným vláknom.

Krabice z trojvrstvovej vlnitej lepenky

Tablety, mobilné zariadenia, notebooky...

  • Tovar vložte do originálneho obalu a následne do sáčku z bublinkovej či penovej fólie. Ak nemáte originálne balenie k dispozícii, vložte do sáčku len tovar samotný.
  • Na zvýšenie pevnosti sáčkov obaľte zmršťovacou fóliou či oblepte lepiacou páskou.
  • Takto pripravené balenie vložte do krabice zodpovedajúcej veľkosti (ideálne 5 vrstvovej, nie menej pevnej 3vrstvovej).
  • Voľné miesto v krabici vyplňte fixačným materiálom (FLO-PAK telieskami, bublinkovou či penovou fóliou, penovými profilmi ...). Zabránite tak pohybu tovaru a ochránite ho pri náraze.
  • Krabicu uzatvorte lepiacou páskou. Pre informáciu dopravcovi môžete použiť pásku "pozor krehké" či pridať výstražnú etiketu.

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.
Prečítajte si naše rady

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.