Prázdny košík

Ako správne zabaliť elektroniku?

Autorom je Dominik dňa 8. 6. 2016

Elektronika patrí k najchúlostivejšiemu tovaru, pretože je potrebné ho ochrániť pred nárazom, poškriabaním aj vlhkosťou. Investícia do kvalitného obalu predstavuje len zlomok hodnoty zasielanej elektroniky, avšak pomôže vám predísť väčšine problémov.

Elektronika všeobecne

  • Elektrické spotrebiče sa snažte zasielať v originálnom balení, ktoré môžete v závislosti od veľkosti a typu prepravovaného tovaru doplniť ďalšími obalovými materiálmi.
  • Ak spotrebiče zasielate bez originálneho balenia, pozrite sa do návodu, prípadne na stránky servisu/výrobcu. Môžete tam dohľadať informácie o správnom zabalení.
  • Pri balení elektroniky využijete najmä nasledujúce materiály – 5-vrstvové kartónové krabice, bublinkové obálky a fólie, penové fólie, FLO-PAK telieska, kartónové hrany a lepiace pásky (pre ťažký tovar pásky so skleným vláknom.

Tablety, mobilné zariadenia, notebooky...

  • Tovar vložte do originálneho obalu a následne do sáčku z bublinkovej či penovej fólie. Ak nemáte originálne balenie k dispozícii, vložte do sáčku len tovar samotný.
  • Na zvýšenie pevnosti sáčkov obaľte zmršťovacou fóliou či oblepte lepiacou páskou.
  • Takto pripravené balenie vložte do krabice zodpovedajúcej veľkosti (ideálne 5 vrstvovej, nie menej pevnej 3vrstvovej).
  • Voľné miesto v krabici vyplňte fixačným materiálom (FLO-PAK telieskami, bublinkovou či penovou fóliou, penovými profilmi ...). Zabránite tak pohybu tovaru a ochránite ho pri náraze.
  • Krabicu uzatvorte lepiacou páskou. Pre informáciu dopravcovi môžete použiť pásku "pozor krehké" či pridať výstražnú etiketu.
Budeme vám posielať akciové ponuky a zľavové kupóny.

Zľava z každej objednávky

Za každých 5 EUR získate 0,1% zľavy až do výšky 10%.

Poradíme vám

Na vaše otázky v pracovnej dobe odpovieme do 2 hodín. S obalmi pracujeme 10 rokov a o skúsenosti sa s vami delíme na blogu.

Garancia spokojnosti

Ak nebudete s tovarom spokojní, sami si ho vyzdvihneme a vrátime vám plnú cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznícka linka: +421 221 028 618, info@top-obaly.sk